Z wizytą w sadzie

W miesiącu wrześniu odbyły się dwa wyjazdy naszych uczniów do sadowników w Fastach. W programie odbyło się spotkanie z sadownikiem , który opowiedział uczniom na czym polega praca w sadzie. Dzieci mogły obserwować zbiory jabłek, dotykali a także próbowali różnych gatunków tego owocu. Miłą niespodzianką było przygotowane przez właścicieli sadu ognisko z kiełbaskami, przy którym miło spędziliśmy czas. Na pożegnanie otrzymaliśmy skrzynkę jabłek. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj dalej...

Kwiatowy egzamin :-)

Przeglądając zdjęcia z wrześniowych zajęć w ogrodzie szkolnym zachwyciłam się zachwytem naszych uczniów… Zachwyciłam się ich zachwytem dla kwiatów… Mamy ich w odgrodzie niemało. Jedne rozrosły się  przy wejściu do szkoły, inne schowały za jej murami, a jeszcze inne wyrastają z rabatów rozrzuconych tu i tam albo zajmują miejsce w pniu zwalonego  starego drzewa. Trochę trudniej wypatrzeć kwitnące zioła. Kiedy pozwoli się dzieciom na samodzielne wędrowanie po podwórku i niekierowane doświadczanie jego przestrzeni, kiedy pójdzie się za ich wzrokiem, szczególnie tych jadących na wózkach,  kierunek kwiaty będzie tym bardzo częstym… Uczta dla wzroku, dotyku i węchu w jednym. Kwiatowy bezbłędny sprawdzian funkcjonowania zmysłów na szóstkęJ. Proszę otworzyć galerię zdjęć i popatrzeć…

Pochylona nad kwiatami głowa.

Wyciągnięte do kwiatów ręce.

Wciśnięty w kwiatek nosek.

Buzia muskająca jego płatki.

Oczy obejmujące kształt i kolor.

Postać roziskrzona radością.

Nogi, które chcą bliżej i bliżej nich.

Jesienne zwyczajne-niezwyczajne w pięknie swym kwiaty wciąż jeszcze kwitną nie tylko na naszym podwórku i zapraszają do wyjść i pochylania się nad nimi.

 

Czytaj dalej...

Spotkanie z policjantkami

Dnia 25.09.2018r. naszą  szkołę odwiedziły Panie policjantki z Komendy Miejskiej w Białymstoku. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia  wiedzy z zakresu bezpieczeństwa zarówno w domu jak i w drodze do szkoły, ze szkoły.

Serdecznie dziękujemy gościom za wizytę w naszej placówce.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 4

Wczoraj 64

Tygodniowo 152

Miesięcznie 437

Razem 83787

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci