Spotkanie z okazji XVIII Dnia Papieskiego

Dnia 16 października w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji XVIII Dnia Papieskiego „ Promieniowanie Ojcostwa”. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli śpiewając pieśni o Janie Pawle II, odpowiadając na pytania dotyczące pontyfikatu naszego papieża. Z zainteresowaniem słuchali ciekawostek z życia Karola Wojtyły. Impreza zakończyła się słodkim poczęstunkiem – „niebiańskim mleczkiem" od Papieża.

Czytaj dalej...

ŚWIĘTO SZKOŁY

Jest taki dzień, w którym szczególnie doświadczamy wspólnej więzi. Każdy kto codziennie wkracza w progi naszej szkoły: uczeń, rodzic, nauczyciel i każdy pracownik naszej szkoły tego dnia mógł poczuć, że jesteśmy jedną społecznością, której główny cel to wspieranie rozwoju dziecka. Mowa o ŚWIĘCIE SZKOŁY- podwójnej uroczystości obejmującej obchody Dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz ślubowanie nowoprzybyłych uczniów.

12 października 2018r. Pani Dyrektor uroczyście wprowadziła w progi szkolne nowych żaków: Kacpra i Andrzeja, którzy wraz z rodzicami złożyli przyrzeczenia uczniowskie. Po ceremonii ślubowania wszyscy obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt. ”Pierwsze kroki w szkole Andrzeja i Kacpra”.

Podczas akademii Pani Dyrektor wręczyła również nagrody Dyrektora dla pracowników szkoły. Po części oficjalnej naszych obchodów czekała na nauczycieli miła artystyczna niespodzianka- skecz pt. „Moja pani jest najlepsza” w wykonaniu rodziców, a także upominki oraz życzenia, które wywołały uśmiech na niejednej twarzy belfraJ Dziękujemy Wam drodzy rodzice za zaangażowanie i włożoną pracę… oraz tort!

Na zakończenie chciałabym zacytować fragment ze skeczu, który może być dewizą każdego nauczyciela: „Nie tylko z książek płynie dobra nauka, z serca nauczać to jest wielka sztuka.!

Czytaj dalej...

Wycieczka do parku i zoo

Dnia 11 października 2018 r. nasi uczniowie w ramach realizowanego szkolnego projektu edukacyjnego pt. „Badacze przyrody i przyjaciele drzew” wyruszyli w poszukiwaniach pięknej polskiej złotej jesieni do Parku Zwierzynieckiego oraz białostockiego ZOO „Akcent”. Wspólna wycieczka była świetną okazją do poznawania rzeczywistości przyrodniczej poprzez obserwowanie, eksperymentowanie, odkrywanie. Park i zoo z różnorodnymi gatunkami roślin i zwierząt to najlepsze miejsca na odkrywanie i poznawanie otaczającej nas fauny i flory. Praktyczne zajęcia poza salą lekcyjną pozwalają nie tylko na głębszy rozwój takich procesów jak myślenie, pamięć, spostrzeganie, ale również są okazją do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dzięki nim w sposób bezpośredni uczeń poznaje otaczający świat. Wycieczka dostarczyła wielu pozytywnych przeżyć, wzbudziła ciekawość i chęci do dalszego badania przyrody.

Zapraszamy do galerii zdjęć :-)

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 2

Wczoraj 33

Tygodniowo 118

Miesięcznie 527

Razem 85456

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci