ul. Krakowska 19, 15 - 875 Białystok tel/fax (85) 742-13-41 zpsw@um.bialystok.pl Dyrektor Dorota Rodziewicz

Zespół Placówek Szkolno - Wychowawczych w Białymstoku

Szkoła Podstawowa Nr 35 Specjalna i Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Białymstoku

Szkoła z tradycją, rok zał. 1975
Misja: Każdy uczeń zgodnie ze swoimi możliwościami zdobywa najwyższe umiejętności, odnosi sukcesy, realizuje się jako członek społeczności.
wtorek, 17 listopad 2015 13:17

Chroń dziecięce uśmiechy

Napisane przez

                                                                    

       Polski Czerwony Krzyż i Wrigley Poland wraz z partnerami merytorycznymi prowadzą program edukacyjno – profilaktyczny „Chroń Dziecięce Uśmiechy“. Celem akcji jest zachęcanie najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej i propagowanie wśród nich dobrych nawyków – mycia zębów po każdym posiłku, a przynajmniej dwa razy dziennie.Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.W naszej szkole akcja przeprowadzona zostanie w miesiącach listopad– grudzień 2015 r.

                                                       Zachęcamy do dbania o ząbki naszych dzieci!

wtorek, 17 listopad 2015 13:12

Akcja "Ratujmy kasztany" 2015

Napisane przez

Nasza szkoła wzorem lat ubiegłych wzięła udział w kampanii „Ratujmy Kasztany 2015”, organizowanej przez Departament Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Białymstoku.

W poniedziałek , 9.11.2015r. Uczniowie wspólnie z opiekunami grabili i uprzątali opadłe liście kasztanowców, zaatakowanych przez groźnego szkodnika szrotówka kasztanowcowiaczka w Parku Centralnym przy ul. K. Kalinowskiego. Zebraliśmy 10 worków.

Z uwagi na to, że w 1kg suchych liści kasztanowca, może być nawet do 4 tys. poczwarek szrotówka kasztanowcowiaczka, a większość z nich jest w stanie przeżyć mrozy dochodzące do – 300C nasze działania w wyraźny sposób przyczynią się do zredukowania populacji tego szkodnika a przez to do poprawy kondycji zdrowotnej kasztanowców w najbliższej okolicy.

niedziela, 15 listopad 2015 22:50

Ponownie z wizytą w Schronisku dla Zwierząt

Napisane przez

Wraz z nastaniem pierwszych jesiennych chłodów nasi uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się do Schroniska dla Zwierząt, przy ul. Dolistowskiej w Białymstoku, przywożąc im ciepłe koce na zimę, zebrane w naszej szkole i Domu Pomocy Społecznej i zakupioną karmę.

Pani Ula, z ogromną serdecznością i zaangażowaniem opowiedziałam nam o swojej pracy ze zwierzętami, o ich pielęgnacji i żywieniu oraz ulubionych zabawach, szczególnie na psim placu zabaw „Reksiolandzie”, gdzie wspólnie z kilkoma psiakami mieli okazję pobawić się nasi uczniowie. Niektórzy z nich po raz pierwszy odważyli się zbliżyć i pogłaskać te przyjazne i oczekujące przyjaźni zwierzątka.

Na zakończenie spotkania Pan Dyrektor przekazał nam podziękowania za wizytę i podarunki. Zostaliśmy zaproszeni na kolejne spotkania i z pewnością z niego skorzystamy J

czwartek, 12 listopad 2015 11:52

Wizyta na cmentarzu wojskowym

Napisane przez

30.10.2015 wczesnym rankiem grupa uczniów związana ze szkolnym Kołem PCK udała się wraz z opiekunami na Cmentarz Wojskowym w Białymstoku. Celem wizyty było posprzątanie grobów i oddanie czci poległym żołnierzom.

Nasi uczniowie zapalili znicze na grobach żołnierzy nieznanych i zmówili modlitwę za poległych żołnierzy przy Pomniku ku Pamięci Wszystkich Nieznanych Bohaterów Walki o Niepodległość znajdującym się na Cmentarzu Wojskowym w Białymstoku.

czwartek, 12 listopad 2015 11:45

Pola nadziei

Napisane przez

W piątek, 16 X 2015 r. delegacja uczniów z opiekunem wzięła udział w uroczystej inauguracji 6 edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej „Pola Nadziei”, przebiegającej w tym roku pod hasłem „Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia”. Koordynatorem akcji w naszym regionie jest Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci.

Uroczystość odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim. Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy udali się do parku Planty, gdzie posadzono pierwsze Miejskie Pole Nadziei.

„Pola Nadziei” to ogólnopolska akcja promująca ideę opieki hospicyjnej, uwrażliwiająca na potrzeby osób nieuleczalnie chorych i cierpiących a także osób przebywających w żałobie.

W środę, 28 X 2015 r. uczniowie i nauczyciele wspólnie z członkami Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Razem możemy więcej" sadzili cebulki żonkili na szkolnym poletku z wielką nadzieją w sercu, że wiosną pięknie zakwitną.

Strona 43 z 54