Dzień Europejski w naszej szkole

Dnia 29 maja 2015 r. w ogrodzie szkolnym naszej szkoły odbył się Dzień Europejski. Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowania państwami członkowskimi Unii Europejskiej oraz integracja, poprzez wspólną zabawę, uczniów Zespołu Szkół Nr 12 w Białymstoku z uczniami z innych szkół – laureatami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Europa da się lubić”, którzy licznie przybyli wraz z rodzicami oraz opiekunami.

            Podczas uroczystości swoją obecnością zaszczycili nas Pani Katarzyna Todorczuk Radna Miasta Białegostoku oraz Pan Łukasz Nikitiuk z Punktu Informacji Europejskiej „Europe Direct” w Białymstoku.W programie uroczystości znalazły się między innymi – występ artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły - „Bałkańskie rytmy”, „Quiz europejski” z udziałem poszczególnych klas, uroczyste wręczenie nagród oraz lekcja europejska.

            W ramach Dnia Europejskiego po raz kolejny został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs Plastyczny na plakat o Unii Europejskiej „Europa da się lubić”. Na laureatów konkursu czekały nagrody ufundowane przez Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Białymstoku oraz Punkt Informacji Europejskiej „Europe Direct” w Białymstoku.

To dzięki ich hojności na twarzach uczniów zagościły uśmiechy.

            

 

DZIĘKUJEMY !

           

         Zapraszamy do galerii zdjęć z wydarzenia

Czytaj dalej...

Wizyta w schronisku dla zwierząt.

30 kwietnia 2015, w piękne wiosenne popołudnie grupa uczniów wspólnie z nauczycielami odwiedziła przebywające w schronisku zwierzęta, przywożąc im karmę i koce zebrane w szkole i DPSie. Pani Ula, opowiedziałam nam o swojej pracy ze zwierzętami, o ich pielęgnacji i żywieniu oraz ulubionych zabawach.Uczniowie mieli okazję pobawić się razem z kilkoma małymi psiakami w zagrodzie, takim „psim placu zabaw”. Niektórzy z nich po raz pierwszy odważyli się zbliżyć i pogłaskać te przyjazne i oczekujące przyjaźni zwierzątka.

Na zakończenie spotkania otrzymaliśmy podziękowania, które bardzo nas wzruszyły, podziękowania dla uczniów ZS nr 12 oraz dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku, którzy przyczynili się do zebrania tak dużej ilości koców i pożywienia. Zostaliśmy zaproszeni na kolejne spotkania i nie omieszkamy z nich skorzystać.

Wszystkim miłośnikom zwierząt dedykujemy wiersz p. Barbary Borzymowskiej

SCHRONISKO NIECHCIANYCH UCZUĆ

Jeśli kiedyś duma nadmierna
z człowieczeństwa w tobie zagości,
pójdź do schroniska niechcianych uczuć,
przechowalni niepotrzebnych miłości.
W każdej klatce mieszka ciężka dola.
Między pręty smutek wciska nos.
I na pewno nie załatwia sprawy
wzruszenie ramion, no cóż, taki los.
Może, kiedy tam się wybierzesz,
smutne oczy zawładną twym sercem
i już będzie jedna miłość potrzebna,
jednej stanie się kres poniewierce.

Potem będziesz miał już samą radość:
psa z milionem merdających ogonów.
I z pewnością szybko się przekonasz,
że to lepsze od fałszywych ukłonów.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 28

Wczoraj 26

Tygodniowo 152

Miesięcznie 780

Razem 87224

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci