Podziękowanie dla Fundacji Eco Texil

Dnia 20 maja 2015r., na uroczystym spotkaniu „Po zdrowie na rowerach” Fundacja Eco Texil Od Was dla Was pośrednictwem oddziału okręgowego PCK przekazała 3 trzykołowe rowery rehabilitacyjne uczniom naszej szkoły oraz 7 rowerów podopiecznym Domu Pomocy Społecznej przy ul. Baranowickiej. Podczas przekazania rowerów obecni byli Dyrektor Podlaskiego Okręgowego Oddziału PCK pani Elżbieta Paszkowska, Dyrekcja DPS-u pan Wojciech Jocz i pani Anna Trochim - Sidorkiewicz, nauczyciele, uczniowie, podopieczni DPS-u oraz rodzice.

Rowery przede wszystkim wspomogą proces rehabilitacji, poprawiają sprawność fizyczną oraz pomogą odkryć ciekawe miejsca naszej okolicy.

Fundacja Eco Texil zajmuje się recyklingiem odzieży używanej w całej Polsce. Pojemniki z logo fundacji są ustawione również w naszym mieście. Teraz to logo będzie nam kojarzyło się z rowerami. Działalność fundacji jest nam bliska z dwóch powodów- szkoła od lat promuje zdrowie i ruch oraz dba o środowisko naturalne biorąc udział w miejskich, ogólnopolskich akcjach i programach.

Za otrzymany dar przesyłamy gorące podziękowania Fundacji Eco Texil Od Was dla Was.

MEDIA O NAS:

PORANNY

RADIO BIAŁYSTOK

Czytaj dalej...

Światowy Dzień Książki w naszej szkole

Światowy i bardzo nasz Dzień Książki. Każdego roku szczególnego kwietniowego (zdarza się, że i majowego) spotykamy się w szkolnym gronie (uczniów i nauczycieli) z autorami, autorkami ulubionych książek, ulubionych utworów naszych uczniów.

W tym roku „ spotkaliśmy się” z Panem Janem Brzechwą i Panem Julianem Tuwimem.

Po wejściu do sali dużo dzieciaków w od razu podeszło do bardzo długiego stołu z książkami   i zabrało się do ich oglądania; z trudem doprosiłyśmy się aby jeszcze na troszkę wróciły na krzesła i tym razem nie tylko posłuchały wierszy ale również je obejrzały w postaci animacji. Zanim jednak to nastąpiło poznali bohaterów dnia czyli wspomnianego już Pana Tuwima i Pana Brzechwę, Wysłuchali opowieści o ich życiu, o ich książkach; rozpoznawali ich na portretach, nazywali (tu dzieciaki niemówiące wspierały się komunikatorami mowy). Po obejrzeniu, wysłuchaniu z wielkim zainteresowaniem- widać to było pod postacią ekspresji ruchowej i słownej) animacji wierszy uczniowie rozpoznawali ich bohaterów, przyporządkowywali tekstom tytuły i autorów. Z wielkim zaangażowaniem- żeby było najładniej, najdokładniej, barwnie- kolorowali rysunki prezentujące bohaterów wierszy i umieszczali jej pod portretami twórców. Rozchodząc się do klas zabrali ze sobą wybrane książki, żeby jeszcze pooglądać, posłuchać, poczytać.

Wspomnienia ze spotkania w galerii zdjęć.

Czytaj dalej...

LA dla każdego

Dnia 13.05.15 r. na boisku szkolnym Zespołu Szkół Nr 13 w Białymstoku odbyły się I Międzyszkolne Zawody Sportowe "Atletyka dla każdego". Z naszej szkoły w zawodach udział wzięło dwóch zawodników (Kacper Szymański, Marcin Maksimowicz), którzy rywalizowali  w następujących konkurencjach:

- bieg 400 m, III miejsce

- skok w dal z miejsca

- rzut piłką ciężką w tył ponad głową

                                                                                                Gratulujemy!

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 2

Wczoraj 31

Tygodniowo 86

Miesięcznie 400

Razem 89347

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci