Dzień Babci i Dziadka

19 stycznia 2018 r. w niezwykle ciepłej i rodzinnej atmosferze obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji młodzi aktorzy naszej szkoły przygotowali spektakl pod tytułem „Świat marzeń”. Przedstawienie było oparte na elementach „teatru światła i cieni”, dostarczyło ono nie tylko wielu wrażeń zmysłowych, w szczególności wzrokowych, ale i duchowych, a jego końcowym przesłaniem było to, abyśmy potrafili nawet drobnymi gestami uszczęśliwiać innych ludzi. Spotkanie zakończyło się wręczeniem ukochanym Babciom i Dziadkom upominków oraz słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć. 

Czytaj dalej...

Nasz karnawałowy bal 2018

 

Autorka tekstu: Alina Wysocka

Wielkie powitalne  zawirowanie i……………. słowa pożegnania  które zatrzymują  tylko stopy.

Między nimi blask balonów, biel opadających śnieżynek i spojrzenie zimowej piękności- takie za siebie jakby sprawdzała, czy chociaż w klasie jeszcze ktoś nie został… Czasami ktoś tam zostaje, ktoś musi wyciszyć w sobie muzykę, ktoś łatwiej  w oddaleniu doświadcza emocji…

Między pierwszym i ostatnim słowem radość spotkania i roztańczenia się , rozśpiewania z panem Zenonem Martyniukiem w rytmach disco- polo i ten dreszcze entuzjazmu przy zawsze wyczekiwanych rytmach granych i śpiewanych, z wielkim wsparciem grupki uczniów, przez pana Jerzego Kruszewskiego. Zenon Martyniuk był co prawda tylko wirtualnie ale i tak przeżycie zapewne niezapomniane.

Wirtualnie  tym razem pojawił się również  Św. Mikołaj ale już zupełnie nie wirtualny był list od niego odczytany przez prowadzącą bal Alinę  Wysocką i z pewnością nie wirtualne były też od niego upominki dla grzecznych uczniów rozdane przez organizatorki balowych atrakcji- Annę Goch i Ewę Wnorowską- Kucharską. Dostali, jak zwykle u nas, WSZYSCY J

Wielką przyjemność naszej szkolnej społeczności sprawiła tez możliwości przeżywania karnawałowych radości z gośćmi- uczniami Podstawowej Szkoły Specjalnej im. Św. Siostry Faustyny i ich nauczycielkami. Dziękujemy.

Stopy już dawno odpoczęły, ciała wyciszyły się , umysły poukładały sytuacje, obrazy i słowa…  Jak zawsze pozostały, pozostaną wspomnienia.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..                                                                                                                             Zapraszam do galerii na wspólne oglądanie zdjęć. Więcej w zasobach wychowawców.

Alina Wysocka

Czytaj dalej...

Akademia Bezpiecznego Puchatka

Po raz kolejny nasi uczniowie przystąpili do rozwiązania Ogólnopolskiego Wielkiego Testu Wiedzy o Bezpieczeństwie. To doskonała okazja, by utrwalić wiadomości zdobyte w szkole w ramach programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, dotyczące tego jak unikać zagrożeń podczas drogi do szkoły, w szkole, w domu, w Internecie i w czasie zabawy.

Puchatek przygotował 15 pytań w formie pisemnej, jak i obrazkowej, na które wspólnie odpowiedzieliśmy bezbłędnie.

Test był przyjemnym przypomnieniem sobie najważniejszych zasad bezpieczeństwa.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 7

Wczoraj 13

Tygodniowo 71

Miesięcznie 222

Razem 80114

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci