Wspomnienia z Turnusu Rehabilitacyjnego

W dniach od 21.05.2018 do 03.06.2018 uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i absolwentami uczestniczyli w turnusie rehabilitacyjnym w Ośrodku Wczasowo-Rehabilitacyjnym Grażyna położonym w nadmorskiej miejscowości Międzywodzie. W czasie pobytu  uczestnicy i opiekunowie korzystali z wielu form rehabilitacji między innymi: masaż klasyczny, magnetoterapia, krioterapia, hydromasaż, aquavibron, mata masująca, pas masujący, laseroterapia, tlenoterapia, aromaterapia, fotel masujący, fototerapia, viofor JPS, lampa Sollux, elektrostymulacja, ultradźwięki, ćwiczenia ogólnousprawniające, siłownia, sauna, jacuzzi. Jedną z atrakcji była wycieczka autokarowa po wyspie Wolin, Jezioro Turkusowe, osada wikingów, Międzyzdroje. Najmłodsi uczestnicy mogli aktywnie spędzić czas na placu zabaw- kulkoland. Podczas turnusu nie zabrakło również rozrywki w formie wieczorków tanecznych przy muzyce na żywo. Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy codziennie spacerować brzegiem morza i podziwiać nadmorską przyrodę.   Wyjazd na turnus jest świetną formą integracji rodzin, czasem oderwania się od trudnej codzienności. Uczestnikom tegorocznego turnusu dziękujemy za, wspólny wyjazd do Międzywodzia oraz za stworzenie wspaniałej atmosfery w duchu integracji, wzajemnej pomocy i życzliwości.                                                                                                                                              

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj dalej...

Międzyszkolne Zawody Sportowe "Biegać każdy może"


 Dnia 13.06.2018 r. Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Białymstoku był organizatorem VII Międzyszkolnych Zawodów Sportowych "Biegać każdy może".
 Głównym celem imprezy było upowszechnianie aktywności ruchowej wśród uczniów niepełnosprawnych intelektualnie, prezentacja umiejętności i sprawności ruchowej, kształtowanie pożądanych postaw w działaniu indywidualnym i zespołowym, nawiązywanie przyjaźni i zdrowej rywalizacji.
 Otwarcia zawodów oraz ceremonii dekoracji zawodników dokonała Pani dyrektor Dorota Rodziewicz.
 Współzawodnictwo sportowe obejmowało:
1. Konkurencje drużynowe (bieg z jednego startu,  skoki w worku, toczenie dużej gumowej piłki,  bieg z pokonywaniem przeszkód, bieg naprzemienny pomiędzy oponami).
 W ogólnej klasyfikacji drużyna ZPS – W (Shabinam Edilova, Katarzyna Koc, Eset Khabibulaewa, Marek Sajewicz, Marcin Maksimowicz) zdobyła II miejsce.
2. Indywidualne biegi na odcinku 50 m
- Marek Sajewicz III miejsce
3. Indywidualne biegi na odcinku 100 m
- Shabinam Edilova II miejsce
- Katarzyna Koc III miejsce
4. Indywidualne biegi na odcinku 200 m
- Marcin Maksimowicz III miejsce  

 
Czytaj dalej...

Zebranie z Rodzicami

Dyrekcja Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych

w Białymstoku serdecznie zaprasza

rodziców na zebranie

w dniu 13.06.2018r o godz.1500(środa).

Białystok 06-06-2018r.                                                                  

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 4

Wczoraj 64

Tygodniowo 152

Miesięcznie 437

Razem 83787

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci