Śniadanie daje moc

W dniu 7 listopada w ramach ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc", uczniowie naszej szkoły z pomocą rodziców i nauczycieli przygotowali w klasach zdrowe i pożywne śniadanie. Celem tej akcji jest uświadomienie dzieciom, rodzicom i nauczycielom, że pierwszy posiłek jest najważniejszy i należy go zjeść bez pośpiechu. W miłej atmosferze przy dźwiękach spokojnej muzyki instrumentalnej wszyscy uczniowie zjedli wspólne śniadanie. W czasie spotkania, odczytano także wiersze o tematyce prozdrowotnej.

Czytaj dalej...

Harmonia na lekcjach muzyki

Duże zainteresowanie uczniów z Zespołu Szkół nr 12 w Białymstoku wzbudziły lekcje muzyki z wykorzystaniem nietypowego ludowego instrumentu muzycznego tzw. harmonii pedałowej. Uczniowie poznali budowę tego zabytkowego instrumentu i jego bogate zdobienia, wysłuchali kilku utworów zagranych przez nauczyciela muzyki. Jednak największą radość sprawiła próba samodzielnej gry, gdyż trzeba było zaangażować i ręce i nogi.

Czytaj dalej...

Kocham Cię Polsko!

Z okazji święta Odzyskania Niepodległości szkoła wyglądała odświętnie – biało - czerwono. Widoczne były symbole narodowe: chorągiewki, godła Polski wylepione z plasteliny, kotyliony. W holu przy wejściu w kąciku patriotycznym można było zapoznać się z historią tego święta. Jak co roku odbył się turniej „Kocham Cię, Polsko” pod hasłem „Wielki Polak”. Wszyscy ubraliśmy się na biało – czerwono. Każda klasa miała za zadanie przygotować informacje o jednym bohaterze narodowym. Klasy przedstawiały swego bohatera w rożny sposób: przebierały się lub prezentowały multimedialnie. Nawiedził więc nas Józef Piłsudski, Jan Paweł II, Królowa Jadwiga oraz Jan Matejko. Królowa Jadwiga, która za życia troszczyła się o najmniejszych rozdała wszystkim cukierki. Uczniowie z zainteresowaniem próbowali odgadnąć postać wielkiego Polaka. Z zaangażowaniem śpiewali pieśni patriotyczne oglądając ich prezentacje na tablicy multimedialnej, np. Kocham, Cię Polsko czy My, Pierwsza Brygada, odpowiadali na pytania dotyczące wielkich Polaków oraz wspólnie recytowali wiersz „Kto ty jesteś?” Zwieńczeniem turnieju było wspólne odśpiewanie hymnu Polski. Wspólne świętowanie rozbudziło w nas jeszcze bardziej miłość do Ojczyzny i jej historii.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 2

Wczoraj 31

Tygodniowo 86

Miesięcznie 400

Razem 89347

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci