WYBIERAMY WODĘ!

22 marca 2018r. obchodziliśmy Dzień Wody. Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskiej Społecznej Kampanii Edukacyjnej „Wybieram Wodę”, która jest wspólną inicjatywą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dioterapii.

Głównym celem uroczystości było uświadomienie uczniom znaczenia wody w przyrodzie, rozwijanie zainteresowań związanych z ekologią, przeprowadzanie eksperymentów z wodą, promowanie zachowań prozdrowotnych poprzez zapoznanie uczniów z rolą prawidłowego nawodnienia organizmu co stanowi podstawę działań mających na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.

Uczniowie obejrzeli film edukacyjny, odpowiadali na przygotowane zagadki, również z wykorzystaniem komunikacji alternatywnej, pracowali zespołowo podczas warsztatów  o wodzie. Nie zabrakło również ciekawych eksperymentów.

Zorganizowany został również szkolny konkurs plastyczny „Świat w kropelce wody”, na który wpłynęły piękne prace naszych uczniów, wszyscy laureaci zostali obdarowani dyplomami oraz upominkami.

„Dzień wody” dostarczył wielu pozytywnych wrażeń, na zakończenie wszyscy mogli napić się wody przygotowanej z dodatkiem owoców.

Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do promowania właściwych nawyków prozdrowotnych i prawidłowego nawadniania organizmu każdego dnia.

My zdecydowanie WYBIERAMY WODĘ!    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Organizatorki akcji:

Dorota Zaniewska

Justyna Trochimczuk

Ewa Fiedorczuk

Czytaj dalej...

Szkolny projekt "NASZE KSIĄŻKI"

Międzynarodowy Dzień książki, który przypada 23 kwietnia to znakomita okazja do rozejrzenia się za ciekawą lekturą dla swojego dziecka. Krótkie teksty literackie podejmujące tematy bliskie młodemu czytelnikowi i wzbogacone ilustracjami, najlepiej w dużym formacie, z pewnością spodobają się nie tylko zagorzałym miłośnikom książek.

Jednak to co wydaje się być najistotniejsze w czytaniu książek przez rodziców swoim dzieciom to fakt, że wykonujemy tę czynność razem, poświęcając swój czas i uwagę. Wspólne czytanie to obdarzanie dziecka miłością z jednoczesnym nadawaniem komunikatów: Jesteś dla mnie ważny, wartościowy, jesteś dobrym towarzyszem, można z Tobą ciekawie spędzić czas.

Takich Rodziców spotkałam.

Podczas klasowych spotkań z książką, które realizowaliśmy w ramach projektu edukacyjnego „Nasze książki” zaangażowani, otwarci, pełni ciepła i życzliwości,  często ze swoimi książkami przychodzili czytać swoim pociechom i przy okazji innym uczniom.

A dzieci?

Były dumne, szczególnie wyróżnione, po prostu szczęśliwe.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z jednego z klasowych spotkań z książką.

Alicja Olech, wychowawczyni klasy I-III

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 5

Wczoraj 28

Tygodniowo 33

Miesięcznie 569

Razem 81718

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci