Akcja "Góra Grosza"

Nasza placówka  włączyła się 26.11.2018 roku w akcję  o nazwie  „ Góra Grosza”   organizowaną  przez Towarzystwo Nasz Dom i zbieranie groszy już trwa J. Zakończy się dnia  02.01.2019 roku. Celem akcji jest  niesienie pomocy  dzieciom, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Jej brak to jeden z najtrudniejszych dla dziecka scenariuszy życia.  „Grosiki” trafią do najbardziej z nich  potrzebujących.

Zachęcamy do wsparcia tego właśnie dzieła, bo jak żadne inne właśnie za „grosik” jest w stanie przywołać uśmiechy na buzie osieroconych bądź porzuconych  dzieci i rozjaśnić ich dni.

Grosz dzisiaj włożony do bardziej potrzebującej dłoni wróci do Ciebie gdy będziesz w potrzebie- to stara mądrość, którą rodzice mogą przekazać dzieciom, dziadkowie – wnukom, nauczyciele- uczniom… Przy okazji wspólna  radość z dzielenia się i wielka nauka dla dzieci o istnieniu zawsze tych bardziej potrzebujących.

                                            Dziękujemy.

Czytaj dalej...

IX Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Świat się mieni barwami jesieni"

              5 listopada 2018r. rozstrzygnięty został międzyszkolny konkurs plastyczny w którym wzięły udział dzieci i młodzież białostockich szkół i przedszkoli. Celem konkursu było dostrzeganie piękna i różnorodności krajobrazu jesiennego, rozwijanie wyobraźni  twórczej i pomysłowości oraz zachęcenie do poszukiwań nowych form plastycznych. Na konkurs wpłynęło 41 prac. Wszystkie prace były bardzo ciekawe, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie za kreatywność i estetykę wykonania. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, wiec jury postanowiło nagrodzić prace odznaczające się pomysłowością oraz ciekawym połączeniem technik plastycznych. Laureaci konkursu otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Przedstawiamy laureatów IX edycji konkursu „Świat się mieni barwami jesieni”.

Czytaj dalej...

Tydzień Obchodów 100lecia Odzyskania Niepodległości w Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych w Białymstoku

Wpisując się w ideę równości w dostępie do kultury, historii i dziedzictwa narodowego z całą społecznością szkolną włączyliśmy się w powszechne obchody 100lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z uwagi na funkcjonowanie i możliwości psychofizyczne naszych uczniów zaproponowaliśmy możliwie szeroki wachlarz metod i oddziaływań edukacyjno-wychowawczych, aby temat tak ważny w historii naszego kraju, był dostępny w swojej formie i treści dla każdego z naszych uczniów.

Tydzień 5-9.11.2018 r. obfitował w szereg ciekawych wydarzeń i uroczystości, które po krótce zrelacjonujemy tekstem i zdjęciami J.

 

Poniedziałek

Sprawdziliśmy naszą wiedzę w specjalnie przygotowanym quizie. Pracowaliśmy  w zespołach klasowych, aby wspomagać swoją wiedzę. Quiz był tak przygotowany, aby umożliwić w nim udział każdemu uczniowi. Odpowiedzi udzielaliśmy poprzez podnoszenie odpowiednich kartek. 

 

Wtorek

Kolejny dzień pełen wrażeń! Zwłaszcza, że dziś mieliśmy wyjątkowego gościa w szkole. Pan Czesław Jakubowicz przybliżył nam postać Marszałka Piłsudskiego, snując ciekawe opowieści oraz czytając poezję. Z wielką ochotą wybraliśmy się też do centrum miasta, aby pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego złożyć kwiaty i zapalić znicze.

 

Środa

"Polak mały" - niezwykła lekcja i spotkanie! Tym razem zajęcia przeprowadziły panie z Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Pani Sylwia Wilczewska i Jolanta Brzozowska zaprezentowały ciekawe filmy, książki oraz garść cennej wiedzy. Na zakończenie dostaliśmy ciekawe upominki. Serdecznie dziękujemy !!!

Czwartek

Szkolna grupa muzyczna „Etno folk” zaprezentowała, a następnie zaprosiła wszystkich nas na wspólne odtańczenie jednego z piękniejszych naszych tańców narodowych – poloneza.

Kolejna atrakcją było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Za co kocham Polskę” pod patronatem naszej pani dyrektor Doroty Rodziewicz. Prace zawisły w galerii szkolnej i stanowiły wspaniałą ozdobę w tym wyjątkowym tygodniu.

Piątek

Jeszcze Polska nie zginęła ! O godzinie 11.11 z całą społecznością szkolną odśpiewaliśmy uroczyście Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Świąteczny nastrój towarzyszył nam przez cały tydzień. W dniu dzisiejszym podsumowaliśmy nasze szkolne obchody i to co się działo w ostatnich dniach. Śpiewaliśmy piękne pieśni patriotyczne, nad głowami powiewały flagi, a z buzi nie schodził uśmiech.

Zakończenie

Za cały tydzień serdecznie dziękujemy Zespołowi Obchodów 100lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w szczególności pani dyrektor Dorocie Rodziewicz i nauczycielom: pani Annie Kopczuk, Iwonie Krzykale, Annie Rogalskiej, Anecie Żak, Joannie Żarskiej oraz pozostałym nauczycielom i pracownikom Szkoły wspierającym. Największe podziękowania należą się naszym uczniom i wychowankom, którzy jak zwykle stanęli na wysokości zadania, wykazali się dużym zaangażowaniem i dobrym humorem.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 4

Wczoraj 64

Tygodniowo 152

Miesięcznie 437

Razem 83787

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci