Spotkanie opłatkowe 2018

Spotkanie Opłatkowe w naszej szkole na ul. Krakowskiej odbyło się 20 grudnia 2018r.
Z wielkim zainteresowaniem wszyscy obejrzeli tegoroczne jasełka pt. „Boże Dziecię błogosław Ojczyznę miłą”. Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę miały one charakter patriotyczny. Scenariusz opierał się na znanej przez naszych uczniów piosence „Jestem Polką i Polakiem”. Przedstawiciele różnych stron Polski przybywali, by złożyć hołd Jezusowi. Nie zabrakło Górali z owieczkami, Krakowiaków z legendarnym smokiem, piekarza z Torunia z pysznymi piernikami, dyplomatów z Warszawy oraz Kaszubki z marynarzami. Nauczyciele postarali się o piękne, oryginalne stroje. Mogliśmy podziwiać prawdziwy ubiór Kaszubki, Krakowiaków i Górali. Uczniowie wraz z opiekunami zatańczyli nasz narodowy taniec „Polonez”. Całe przedstawienie było wplecione w scenerię Bożenarodzeniową. Aniołowie śpiewali kolędy. Trzech Archaniołów po wniesieniu na scenę fragmentów naszego państwa, podzielonego przez zaborców i umieściwszy je w konturach Polski, pięknie odtańczyło taniec wolności. Wszyscy śpiewaliśmy nowoczesną kolędę „Oto dziś narodziła się Miłość”. Aniołowie rozdawali czerwone serca z cyt. z Pisma Św.. Na zakończenie Kaszubka i Krakowianka wniosły stół, biały obrus, świecę, Biblię i opłatki. Podkreślając nasz polski, ekumeniczny charakter zaśpiewaliśmy też przepiękną kolędę prawosławną w języku starocerkiewno słowiańskim „Cicha noc nad Palestynoj. W podniosłej atmosferze wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor i zaczęliśmy łamać się opłatkiem oraz składać sobie życzenia. Spotkanie zakończyło się wspólną Wigilią dla rodziców.
Iwona Krzykała

Czytaj dalej...

Podsumowanie akcji "Góra grosza"

Nasza placówka wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”.

Akcja miała na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, a także uświadomienie naszym podopiecznym, że wystarczy grosik, by okazać cenne wsparcie. Dzieci wraz z rodzicami oraz pracownicy szkoły z wielkim zaangażowaniem zbierali monety do skarbonki. Tuż po Nowym Roku, 2 stycznia 2019 r., wszystkie zebrane grosiki zostały dokładnie policzone, zapakowane zgodnie z otrzymaną wcześniej instrukcją i odniesione na Pocztę Polską.

Hurra! Hurra! Zebraliśmy aż 138 złotych. Super!!! Dziękujemy wszystkim za udziałi zaangażowanie w akcję.

Czytaj dalej...

Fabryka dobra

Fabryką dobra nazwałam naszą szkołę na siedem dni od 7 do 13 grudnia. Miejscem pracy pięknych uczniowskich serc pozostaje przez wszystkie pozostałe dni w roku. Siedem dni starania się szczególnego ,żeby dużo , dużo nazbierać tych dobrych uczynków. Żeby tak całe serduszko było zapisane! Siedem dni rozmyślań Pani/ Pana, żeby nie przeoczyć tego najważniejszego, czym dziecko obdarowuje nas każdego dnia.

14 grudnia pani Ala Wysocka i Ewa Wnorowska- Kucharska  zaprosiły wszystkich uczniów, nauczycieli, opiekunów na spotkanie podsumowujące akcję zbierania dobrych uczynków.

Zanim nadeszła prowadząca spotkanie Anioł Stróż już zaprowadził anielski spokój i porządek pośród dzieci. Wszyscy zauważyli splecione na błękicie ręce, rozświetloną choinkę i tajemnicze  pudło...Anioł wciąż był… Po kilku minutach wszystkie oczy skierowały się na piękny film- opowieść o dobru, które powraca. Potem odbył się wielki egzamin z DOBRA. Uczniowie z ogromnym wyczuciem     i poprawnością odebrali scenę dzielenia się jedzeniem, ustępowania bardziej potrzebującemu miejsca, pomagania w dźwiganiu, sprzątaniu, ogrom empatii     i rąk do pomocy pojawiło się gdy upadł człowiek; to była moja scena i nigdy nie zapomnę tamtego wzruszenia.

Potem już tylko pozostało pozbierać serca …. Cudownie słuchać było nie kończącej się opowieści naszych uczniów / wspieranych głosami opiekunów/    o maleńkich, wielkich dokonaniach dobra. Z pomocą Anioła Stróża wszystkie serduszka trafiły do tajemniczego białego pudła, a pudło szybko zamieniło się w świąteczną paczkę i znalazło swojego adresataJ Proszę przyjrzeć się zdjęciom, z nich dowiecie się m.in. dla kogo była paczka i kto ją otrzymał? 

Niech dobro do Was powraca.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 2

Wczoraj 33

Tygodniowo 118

Miesięcznie 527

Razem 85456

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci