Nasza świetlica

Nasza świetlica jest miejscem, w którym uczniowie nigdy się nie nudzą. Każdy może tutaj miłoprzyjemnie i pożytecznie spędzić wolny czas.

Przez cały rok czeka na uczniów mnóstwo atrakcji. Każdego dnia pod opieką nauczycieli mogą rozwijać swoje talenty, nabywać nowe umiejętności, a przede wszystkim przyjemnie i kreatywnie spędzać czas.

Prowadzone zajęcia świetlicowe dają dzieciom możliwość zarówno czynnego wypoczynku poprzez zabawy ruchowe, zabawy ruchowo-muzyczne i integracyjne w sali świetlicowej, zabawy rekreacyjno–sportowe na świeżym powietrzu (plac zabaw, boisko), jak również pozwalają na rozwijanie wielu zainteresowań: plastycznych, technicznych, muzycznych, przyrodniczych, czytelniczych i innych.

W trakcie codziennych zajęć zwracamy również szczególną uwagę na doskonalenie samodzielności oraz wszechstronny rozwój zarówno intelektualny jak i fizyczny naszych uczniów. W świetlicy mają możliwość rozwoju własnej aktywności, uczą się jak spędzać wolny czas, doskonalą umiejętności społeczne, odpoczywają i relaksują się.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z zajęć świetlicowych. J

Świetlica szkolna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30-16.00

W roku szkolnym 2018/2019 odpowiedzialnym za pracę w świetlicy jest pan Jacek Szałaj

Czytaj dalej...

ŚWIETLICOWY KĄCIK PRZYRODY

Świetlicowy kącik przyrody stał się już tradycją. Na początku roku szkolnego uczniowie rozpoczęli prace nad jego aranżacją. Pierwsze przyrodnicze eksponaty to dary z sadu i ogrodu, które można podziwiać w holu szkolnym. W pracach nad tworzeniem przyrodniczego kącika brali udział uczniowie gimnazjum. Uczniowie szkoły podstawowej dbają o ładne wyeksponowanie owoców i warzyw pod czujnym okiem wychowawców świetlicy. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Czytaj dalej...

Działania zrealizowane w I semestrze roku szkolnego 2014/2015

  • Świetlicowy kącik przyrodniczy

               We wrześniu, na początku roku szkolnego w świetlicy szkolnej powstał świetlicowy kącik przyrodniczy. W jego tworzeniu brała udział cała społeczność szkolna, a w szczególności wychowankowie oraz wychowawcy świetlicy p. Kasia oraz p. Justyna. Na szkolnym holu można było podziwiać wyeksponowane dary jesieni przyniesione przez uczniów oraz ich rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

  • Wycieczka na Cmentarz Wojskowy w Białymstoku

              4 listopada wybraliśmy się na Cmentarz Wojskowy. Uczniowie zapalili na grobach poległych żołnierzy samodzielnie wykonane znicze. Celem tej akcji było kultywowanie obchodów Święta Zmarłych oraz obchodów Święta Odzyskania Niepodległości.

  • Mikołajki w świetlicy szkolnej

               5 grudnia był w naszej szkole dniem radości i niespodzianek, ponieważ miał do nas przybyć wyjątkowy gość z dalekiej krainy - Mikołaj. Za główne cele uroczystości obrano podtrzymywanie tradycji Mikołajkowych, integracja środowiska szkolnego z rodzinnym, a także pobudzanie wyobraźni i kreatywności.  Szkoła w tym dniu wyglądała bardzo pięknie, na holu pojawiła się choinka oraz ekspozycja portretów Mikołaja, wykonanych przez uczniów. Wszystkie prace były niezwykle oryginalne i twórcze.

  • Warsztaty plastyczne w świetlicy szkolnej „Świąteczne ozdoby”.

Dnia 12 grudnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach plastycznych pt. „Świąteczne ozdoby”. Pod kierunkiem nauczycieli powstały piękne ozdoby, które zostały wyeksponowane w szatni szkolnej. Celem warsztatów było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie umiejętności i zamiłowań plastycznych.

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 6

Wczoraj 21

Tygodniowo 87

Miesięcznie 427

Razem 88721

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci