Międzynarodowe szkolenie –„Every pupil is important- specjal education in Finland and in Europe"

Międzynarodowe szkolenie –„Every pupil is important- specjal education in Finland and in Europe. Po raz drugi w maju 2018 roku, zorganizowane zostało przez Ośrodek Szkoleniowy eduKarjala w Joensuu w Finlandii. W szkoleniu uczestniczyła pani Olga Ziółkowska i Karolina Targońska. W ramach szkolenia uczestniczyliśmy w wykładach i dyskusjach dotyczących systemu edukacji specjalnej w Finlandii i Europie oraz potrzebach uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Prezentowaliśmy  naszą placówkę i poznałyśmy systemowe rozwiązania stosowane w innych krajach europejskich.

Czytaj dalej...

Healthy teachers-healthy school

W dniach 6-10.03.2017r. nauczyciele z naszej szkoły uczestniczyli w 2 szkoleniu w ramach realizowanego w szkole programu Erasmus+, akcja KA1 „Mobilność kadry edukacji szkolnej”. Szkolenie pt. " Healthy teachers - healthy school" ( tł. "Zdrowi nauczyciele- zdrowa szkoła") odbyło się w Fuengiroli (Hiszpania).

Mobilność nauczycieli została dofinansowana z Programu POWER. Międzynarodowe spotkanie, w którym uczestniczyli przedstawiciele szkół z Turcji, Łotwy, Finlandii, Niemiec i Chorwacji, było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz poszerzenia wiedzy z zakresu promocji zdrowia i sportu w szkole.

Czytaj dalej...

Relacja z kursu w Finlandii

Pierwsze  szkolenie jakie odbyliśmy w ramach realizacji projektu nosiło tytuł „Every pupil is important – special education in Finland and Europe” (tł. Każdy uczeń jest ważny – edukacja specjalna w Finlandii i Europie).  Zorganizowane zostało przez Ośrodek Szkoleniowy eduKarjala, a miało miejsce w Joensuu w Finlandii. W szkoleniu uczestniczyła pani Dyrektor Elżbieta Pszczoła oraz troje nauczycieli: Anna Ołdakowska, Anna Zalewska, Joanna Żarska. W ramach szkolenia uczestniczyliśmy w wykładach i dyskusjach dotyczących systemu edukacji specjalnej w Finlandii i Europie oraz potrzeb uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Mieliśmy okazję zaprezentować naszą placówkę i realizowany projekt, poznaliśmy  zespoły reprezentujące placówki z różnych krajów europejskich, min. Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Turcji i Wysp Kanaryjskich. Spotkanie było bardzo cenne pod względem merytorycznym. Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się nam stworzyć wspólne projekty, tym razem o charakterze wymiany. Organizatorzy kursu zadbali także o stronę mniej formalną kursu, mianowicie mieliśmy okazję poznać kulturę i kuchnię fińską, zwiedzaliśmy piękny Park Narodowy Koli oraz okolice Joensuu.

 

Czytaj dalej...

Stowarzyszenie RMW

Szkoła Współpracy

Fundacja Sedeka

Erasmus+

Licznik

Dzisiaj 6

Wczoraj 21

Tygodniowo 87

Miesięcznie 427

Razem 88721

PSS Społem

PSS Społem

Leroy Merlin

Liroy Merlin

Chrońmy dzieci

Chronimy dzieci